Wykrojniki śrubowe do blach

Witam
Popularne i ciągle niezastąpione wykrojniki śrubowe do otworów.
Wycinaki stosuje się wszędzie tam gdzie trzeba zrobić parę otworów o średnicach przekraczających 13 mm w blachach o grubości nie większej 2 mm. Najczęściej są to szafy sterujęca, blachy w zbiornikach itd. Otwory można wykonać bez konieczności korzystania z otwornic do metalu, a z praktyki wiadomo, że potrzeba do tego wiertarki o dużym momencie obrotowym. No i jest dużo opiłków do okoła i trzeba je odkurzyć.

Proponowane przez nas wykrojniki śrubowe do blach mają dodatkowo łożysko, które poleprza robotę. Wykrojnik nie obraca się podczas dokręcania.
Wykrojniki używa się do wycinania otworów w blachach ze stali węglowej, narzędziowej, stali stopowej, z miedzi i jej stopów.
Ponad to wycięty otwór ma dużą dokładność i jest gotowy, nie ma potrzeby gradowania, choć czasem zdarza się, że z jednej strony powstanie krawędź.

wykrojnik-do-blachy-montero-w-akcji-wstepne-wiercenie

Rozpoczynając pracę, musimy się upewnić, że mamy swobodne dojście do dwóch stron blachy. Następnie wykonujemy otwór na śrubę prowadzącą. Średnica otworu powinna być taka sama jak śruby. Można zrobić to wiertłem o określonej średnicy lub wiertłem wielostopniowym. Następnie smarujemy śrubę olejem lub smarem stałym, producent zaleca smar grafitowy lub inny do dużych obciążeń. Uwaga! nie używać smaru typu WD.

Następnie wkładamy do otwory śrubę z tależem dystansowym i nakręcamy na nią matrycę wieloostrzową. Pomału dokręcamy kluczem oczkowym lub nasadowym.
Kręcimy do momentu, aż matryca nie wytnie otworu. Pod koniec będziemy dokładnie czuli jak nagle klucz przestanie stawiać opór to będzie znak, że otwór jest gotowy. Rozkręcamy całość i gotowe.
Wykrojniki moża upić w zestawie z niezbędnymi akcesoriami lub na sztuki.
Poręką solidnego wykonania jest firma Montero, specjalizująca się w wycinakach do różnego typu surowców.

Możliwość komentowania jest wyłączona.