Pompy premium Nilfisk

Nilfisk-ALTO zasłyną wprowadzeniem na rynek pompy C3 o dużej wytrzymałości na zużycie. Jest to najwyższej klasy pompa, która od 20 lat znajduje wykorzystanie w najbardziej skrajnych warunkach pracy. Teraz Nilfisk-ALTO wprowadza nową wysokiej klasy pompę do gamy swoich wyrobów. To nowoczesna pompa NA6, której konstrukcja była zainspirowana sukcesem C3. Kolejna linia pomp przyniesie znaczne korzyści naszym klientom. Otworzy się szeroki wachlarz zastosowań w obrębie ciśnienia aż do 250 bar oraz zużyciu wody do 1600 l/h. Z racji wysokiej temperatury na wylocie (aż do 80 stopni) pompa będzie w stanie wykonywać pracę w warunkach wysokich temperatur wody nawet w maszynach zimnowodnych. Przyczynia się to do zredukowania kosztów mycia, ale także do polepszenia jego rezultatów. Pompa posiada olbrzymią i niesamowitą moc, do jej budowy wykorzystano m.in. 4 tłoki ceramiczne o wysokiej wytrzymałości, wzmocnioną mosiężną głowicę, zawory ze stali oraz dwa łożyska oporowe. Podczas próby projektowej pompa wytrzymała 10 000 godzin nieprzerwanej pracy, jej tłoki w trakcie pracy przebyły trasę odpowiednią dla długości 1.5 raza obwodu ziemi. Pompa dysponuje wydajnym silnikiem 4-biegunowym (1450 obr./min.) schładzany powietrzem, wyposażony w zabezpieczenie termiczne, co w połączeniu z systemem sterowania aktywowanym przepływem (FA) dostarcza dodatkowy komfort pracy i protekcję silnika przed przeciekami.
Firma Nilfisk-ALTO tworzy myjki ciśnieniowe wyposażone w niezawodne i trwałe pompy krzywkowe wykonane z wysokiej klasy półproduktów odpornych na korozję, takich jak np. mosiężna głowica pompy. Stosowane przez nią silniki 4-biegunowe lub 2-biegunowe chłodzone powietrzem są bardzo wydajnymi i bezobsługowymi jednostkami, które gwarantują redukcję strat energii. Silniki te mają zintegrowany automatyczny system start-stop, dzięki czemu nie pracują w trakcie przerw w czyszczeniu- nie pobierają energii oraz nie wywołują hałasu.
Nie tylko trwałe pompy o dużej mocy przesądzają o tym, że myjki ciśnieniowe Nilfisk-AlLTO są jednymi z najlepszych myjek ciśnieniowych na rynku. Są one wyposażone w innowacyjne systemy wspomagające pracę oraz ułatwiające ich użytkowanie. Najwyższej klasy modele gorąco wodne zaopatrzone są w funkcję inteligentnej kontroli serwisowej, która stanowi formę systemu diagnostycznego wskazującego występowanie wszelkich anomalii wywołanych uszkodzeniem lub zużyciem, co pozwala użytkownikowi na rozpoczęcie bezpośrednich działań lub skontaktowanie się z siecią serwisową. Natychmiastowa identyfikacja zagrożeń może przyczyniać się do zmniejszania kosztów serwisowania oraz zminimalizowania ryzyka występowania postojów. Następny system to hydrauliczny system sterowania aktywowany przepływem (FA).Wyposażone jest w niego sporo spośród wysokiej i średniej klasy modeli myjek zimno i gorąco wodnych. Umożliwia on pozostawienie głowicy w trybie gotowości w fazie dekompresji. W rezultacie zastosowania tej technologii, użytkowanie węża oraz pistoletu staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Powtórne uruchomienie maszyny jest delikatniejsze i nie sprawia nagłych odrzutów pistoletu lub lancy. Do tego myjka jest zabezpieczona przed wariacjami pracy silnika spowodowanymi występowaniem przecieków na pompie, wężu czy pistolecie zapewniając w ten sposób jej dłuższą żywotność i niezawodność.

https://domtechniczny24.pl/myjki-wysokoci%C5%9Bnieniowe.html
Bardzo ważnym czynnikiem dobrej myjki ciśnieniowej są również akcesoria potrzbne do jej użytkowania. Tradycyjna duńska metoda projektowania polega na optymalizacji ergonomii oraz zapewnieniu łatwości użytkowania. Nie inaczej rzecz wygląda w przypadku ekwipunku Nilfisk-ALTO. Pistolet Ergo 2000 wymaga niewielkiego nakładu siły fizycznej w celu jego uruchomienia, tym samym przyczyniając Się do minimalizacji zmęczenia a nawet zagrożenia kontuzji. Myśl techniczna Nilfisk-ALTO nie skupia się wyłącznie na zapewnieniu oszczędności ale również na ochronie zdrowia i kondycji użytkowników.