Artykuły ścierne Bosch cz. 3

Kolejny rozdział będzie dotyczył wybranych produktów i zastosowanych technologii.

Optymalny proces produkcji zapewnia perfekcyjną obróbkę powierzchni. Dzięki innowacyjnym technologiom fabryki Bosch wykonuje się artykuły spełniające wysokie wymagania użytkowników z całego świata. Nadzwyczajna technologia łączenia (chroniona prawnie) zapewnia stałą i wysoką jakość taśm szlifierskich oraz znakomitą jakość obróbki powierzchni. Konfekcjonowanie i łączenie taśm to niesłychanie ważne elementy konstrukcji taśmy szlifierskiej, wówczas połączenia taśm muszą być dobrane zależnie od zastosowań taśmy oraz specyfice konkretnego produktu. Technologia łączenia taśmy firmy Bosch zapewnia:
>Brak śladów spowodowanych nierównością łączenia
>Bardzo dokładny przesuw taśmy, bez pozostawiania śladów kleju
>Specjalne dopasowanie do zastosowań łączenia taśm
>Wysoką stabilność i odporność na zerwanie zapewniają długą żywotność
Unikatowy proces sztancowania matrycowego to najnowocześniejsza technika produkcji umożliwiająca uzyskanie precyzyjnie przyciętych krawędzi tarcz szlifierskich, oraz perfekcyjnych otworów o niezmiernie wysokiej jakości. Zaletami tego procesu technologicznego są:
>Brak wad jakościowych (kruszące się ziarna, źle wykrojone otwory)
>Czyste i idealnie gładkie otwory, zapewniające większą efektywność systemu odsysania pyłu
>Brak wyruszania się ziarna, co zapobiega zarysowania szlifowanej powierzchni
W celu zapobiegania samorzutnemu wypadaniu ziaren w trakcie szlifowania w wyniku zmieniania się siły nacisku oraz odkształceniom artykuły ścierne sia Abrasives są uszlachetniane w procesie liniowym online Multiflex. Materiały ścierne osiągają dzięki temu szczególną elastyczność. Właściwość ta jest wyjątkowo ważna przy papierach ściernych przeznaczonych do szlifowania ręcznego oraz papierach w rolkach.
W ostatnim czasie pojawiły się tarcze lamelkowe wykonane z płótna ceramicznego. Właściwości samoostrzące tego ziarna sprawiają że tarcze te przeznaczone są do pracy przemysłowej o dużym natężeniu robót. Innowacyjne jest zastosowanie talerza nośnego wykonanego z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym. Ściernice te mają znacznie lepsze właściwości amortyzacyjne, przez co lepiej przylegają do podłoża. Sprowadza się to do mniejszego zużycia i odczuwalnej wydajności.

Możliwość komentowania jest wyłączona.