Jaką przecinarkę do płytek wybrać?

Witam
Elektryczna przecinarka do glazury to elektronarzędzie do cięcia na mokro z silnikiem umieszczonym pod stołem lub nad stołem.
Te pierwsze maszyny są przeważnie lekkie z niewielkimi stołami. Łatwo sie je przenosi i przewozi. System chłodzenia w tych przecinarkach bazuje na napełnieniu wodą miski umieszczonej pod tarczą diamentową. Z chwilą uruchomienia tarcza jest zagłębiona w wodzie i obracając się ochładza sie i równolegle płucze. Wadą tego rozwiązania jest wylewanie sie wody, która podczas obrotu tarczy diamentowej spłynie na blat. Dzieje się tak, dlatego że w tych maszynach miski na wodę są zawsze mniejsze od stołu. kolejną ich niedoskonałością jest mniejsza precyzja cięcia. Trzeba nabrać wprawy, aby równo przeciąć płytkę.
Przecinarki do glazury z dolnym silnikiem są znacznie tańsza od modeli z górnym silnikiem i z tego względu są częściej wybierana.
przecinarka-elektryczna-do-plytek-glazury-450w-ded7701-dedraJedną z takich maszyn jest przecinarka do glazury DED 7701. Przeznaczona do prac domowych lub profesjonalnych o niewielkim natężeniu pracy. Moc silnika 450 wat, napędza tarczę diamentową o średnicy 180 mm. Klasa wodoszczelności pozwala bez obaw pracować z wodą. Uchylny stół umożliwia na ukosowanie płytek. W przypadku cięcia gresu trzeba dokupić specjalną tarczę do gresu, bo ta dostarczona z maszyną jest przeznaczona do płytek szkliwionych.
Maszyny z silnikiem umieszczonym nad stołem są przeznaczone do prac profesjonalnych. Zależnie od wymiaru stołu można ciąć płytki metrowe, i dłuższe ( modele DED 7824, Rubi DS-250-1300). Chłodzenie wodą przebiega podobnie jak na frezarkach czy tokarkach. Pompa umieszczona w zagłębieniu znajdującym sie pod stołem, pompuje wodę do dyszy umieszczonej nad tarczą. Taki system chłodzenia jest najlepszy.
Prowadnica, na której znajduje się silnik z tarczą jest uchylna. Można, więc ukosować. Profesjonalne maszyny maja zazwyczaj solidne silniki, dobrej jakości pompy, i bardzo dobrze dobrany układ prowadnica rolki. Umożliwia to długą i bezproblemową pracę.

https://domtechniczny24.pl/przecinarki-do-p%C5%82ytek-elektryczne.html
przecinarka-do-plytek-DED7827-dedraElektryczna przecinarka do płytek Dedra DED 7827 jest dobrym wyborem dla firm ceniących jakośc i zwracających uwagę na cenę. Posiada sztywną ramę i porządnie dopasowaną prowadnicę. Silnik o mocy 800 wat umożliwia na cięcie wszystkich płytek do grubości 1 milimetra. Aluminiowy stół pomieści płytki do długości 650 mm. Maszyna ma możliwość cięcia pod kątem dzięki przykładnicy kątowej i ukosowania po obróceniu silnika na górnej prowadnicy. Tak jak wszystkie maszyny Dedra ma tarczę do płytek szkliwionych. Jeżeli Planujemy ciąć płytki gresowe to trzeba samemu dokupić odpowiednią tarczę. Zaletą tej maszyny jest niewątpliwie cena, do jakości.

 

 

 

przecinarka-do-glazury-rubi-DC-250Inna maszyna warta opisania to w pełni profesjonalna przecinarka do płytek DC-250. Została specjalnie zaprojektowana do cięcia gresu porcelanowego, płytek szkliwionych i innych materiałów budowlanych. Bardzo wydajna z silnikiem 1,1kW z dodatkowym zabezpieczeniem termicznym. Posiada stół z składanymi nogami do łatwiejszego transportu. Wszelkie pod kątem ułatwiają: precyzyjna przykładnica i listwa z podziałką umieszczona na stole. Silnik z głowicą umieszczony jest na szczelnych łożyskach i bezbłędnie współdziała z prowadnicą, którą można pochylić do ukosowania.

Możliwość komentowania jest wyłączona.