Wykrywacz przewodów Bosch

Wykrywacze przewodów to narzędzia do określania pozycji instalacji elektrycznej, miedzianych rur, profili metalowych i innych znajdujących się w ścianie. Nikogo nie powinno się przekonywać, że w czasie wiercenia otworów w ścianie na niedużej głębokości pod kołki rozporowe, czy w czasie wiercenia otworów przelotowych, nie jest miło jak wiertło SDS max 25 mm przewierci nam wiązkę kabli lub uszkodzi rurę z wodą.

wykrywacz-do-przewodow-bosch-det-120
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narzędzia do lokalizacji inaczej wykrywacze do przewodów podzielić można na typowe wykorzystujące układy indukcyjne np. Bosch GMS 120 i zależnie, od jakości i ceny otrzymujemy towar lepszej lub gorszej klasy. Oraz bardziej zaawansowane oparte o fale radiowe i detektory tych fal D-Tect 150 lub D-Tect 120, takie narzędzia są przez to bardziej precyzyjne.

W przypadku wykrywaczy indukcyjnych powinno się się nauczyć jak działa narzędzie, ważne jest, aby mur był suchy, pozbawiona zanieczyszczeń typu tlenki żelaza. Na niedokładne pomiary może mieć wpływ elektryczność statyczna nawierzchni, można ją nieco wyrównać dotykając na chwilę ręką w bezpośrednim otoczeniu miernika by rozładować napięcie statyczne. Podobne zaburzenia mogą powodować powierzchnie płytek ceramicznych lub tapet przewodzących prąd, bliskość stacji nadawczych, radarów samolotowych i innych, masztów lub kuchenek mikrofalowych. Pomiar może być również zakłócony przez otoczenie przyrządów, które wytwarzają silne pola magnetyczne i elektromagnetyczne.
Detektor D-Tect 120 kontroluje obszar w zakresie pomiarowym czujnika radarowego. Znalezione zostają wszystkie obiekty do 6 cm pod pow., które są wytworzone z materiału innego niż ściana. Detektor ma 3 funkcje pracy. Podstawowa – tryb uniwersalny do większości ścian w budownictwie. Lokalizowane są elementy metalowe, rury z PCV z wodą (lokalizację rur z tworzywa bez wody zapewnia detektor D-Tect 150), przewody elektryczne i kable. Puste przestrzenie w ścianie o średnicy mniejszej niż 2-3 cm nie zostaną wykryte.
Drugi tryb pracy to Beton. To coś dla tych, co wiercą lub tną tarczami diamentowymi w betonie zbrojonym lub litym zagęszczonym betonie, maksymalna głębokość w tym trybie to 12 cm.
Trzeci tryb to konstrukcje prefabrykowane typu ściany gipsowo kartonowe, drewniane. W tej funkcji D-Tect 120 Bosch wykrywa elementy drewniane, profile metalowe, przewody elektryczne, rury z plastiku wypełnione wodą, maksymalna głębokość to 6 cm. Info z bloga domtechniczny24.net.
Co więcej detektor umożliwia precyzyjne lokalizowanie, co zostaje uwidocznione w formie strzałek kierunkowych. Jesteśmy wtedy informowani, z której strony jest środek zlokalizowanego elementu. Urządzenie ma dwa źródła zasilania, bateryjny 4* AA lub na akumulator Bosch 10,8V.