Dobre szczypce segera

Nowe szczypce do pierścieni segera.
Projektanci Wiha jakiś czas temu przekształcili kształt i budowę główki. Zawsze były profilowane, to taki standard. Jeżeli ktoś nakładał albo ściskał pierścienie zabezpieczające to wie, że od czasu do czasu pierścień odskakiwał, albo ześlizgiwał się z końcówki. Przyczyna prosta, szczypce segera wewnetrzne czy zewnętrzne miały źle ukształtowane końcówki. Winno być tak, że szczypce do pierścieni zewnętrznych powinny mieć główki odchylone na stronę zewnętrzną. Ale niestety, w wszystkich tanich modelach nie znajdziemy takiego rozwiązania. Zwykłe szczypce mają główki nierzadko o różnorakiej średnicy i najczęściej osiowe, albo w różnych kierunkach. Ma to swój jedyny plus – cenową, tanie szczypce są świetne jak chce coś sporadycznie założyc lub ściągnąć pierścień. Ja nie mam do dzisiaj, żadnego zestawu czy pojedyńczej sztuki, a mam warsztat narzędziowy od 15 lat. Natomiast mechanik, który zakłada i ściąga po kilka razy dziennie pierścienie segera, albo pracownik w zakładzie monterskim – cały dzień pracy, to doceni przemyślane i solidnej jakości szczypce segera.

wiha-szczypce-segera-proste-wewnetrznei-Z33401
Wiha ma dwa modele, pierwszy typowy, główki są profilowane, odgięte z dodatkowym wgłębieniem na oczko segera. I nowe szczypce segera z profilowanymi główkami wciskanymi z hartowanej stali łożyskowej. Te końcówki są prócz tego pokryte dodatkową nawierzchnią zabezpieczającą przed rdzą i unikalną funkcją zatrzaskową (od rozmiaru 2), która wydajnie wyklucza odskakiwanie pierścieni zabezpieczających, nawet jak za silnie je rozegniemy. Szczypce do pierścieni Wiha są nader ergonomiczne, fajnie leżą w dłoni, nawet jak mamy umazane paluchy olejem to nie ślizgają się tak jak w zwykłych. I jeszcze jedna sprawa, która ogromnie złości podczas roboty. Często sie zdarza, że te wspaniale wyglądające okładziny w różnych kolorach, obracają się, w szczypcach Wiha, nie ma tego problemu.
Produkowane są w 4 modelach do ściągania i do zdejmowania i oraz wygięte i proste. Natomiast wymiary są uzależnione zakresem wykorzystywanych pierścieni.