Laserowy niwelator do wyznaczania spadków w 2 płaszczyznach

Dzień dobry.
W magazynie przetestowaliśmy niwelator laserowy NL 310 firmy Nivel System. To, co nas zaskoczyło to, nielicha klasa wodoszczelności IP 64. Pierwsza cyfra mówi nam o całkowitym zabezpieczeniu niwelatora przed pyłem, druga cyfra 4 sygnalizuje, że urządzenie jest wytrzymałe na kropelki wody spadające pod dowolnym kątem. W praktyce oznacza to deszcz z wiatrem. Czyli jak zaskoczy nas burza w ciągu pomiaru to niwelator wytrzyma.
W walizce standardowo jest to, co potrzeba, odbiornik albo czujnik, ładowarka do akumulatorów i wymienny system zasilania na zwykłe baterie. Do tego czerwoniaste okulary, pilot, statyw i 5-cio metrowa łata. Obszar pomiaru nie jest oszałamiający, bo tylko 250 metrów, czyli 500 jak postawimy go w środku działki. No i pracuje w 2 płaszczyznach, czyli można niwelator laserowy wykorzystać do prac w środku budynków – ścianki działowe i takie tam inne.
Oprócz typowych funkcji niwelator ma możliwość ustalania spadków w dwóch płaszczyznach. Y i X. Całość wyświetla się na panelu. Zakres spadków to +10, -10 stopni, czyli można wyznaczyć spadek do 20 stopni. W praktyce takich spadków bodajże się nie stosuje, np. przy budowie wjazdów pod mosty max. to 5 stopni, bo tiry by w zimie nie podjechały.
Jeżeli ktoś po zakupie miał problemy z pomiarem to można wziąć uprzednio nasz nr. telefonu i dzwonić, wszystko wyjaśnimy, przynajmniej się postaramy.
Pozdrawiam

Po kilku latach został wycofany z sprzedaży a na jego miejsce wszedł nowy model Nl 311 różnice opisałem na stronie http://blog.domtechniczny24.pl/2017/08/08/nowe-wersje-popularnych-laserow-nl-311-i-301/

Wygląda prawie tak samo :