Woskowe pasty polerskie

Pasty polerskie i ścierne woskowe są produkowane w postaci kostek o różnych kształtach. Polerowanie odbywa się na szlifierkach stołowych lub polerkach, na które założono krążki z filcu. Pasta pod wpływem tarcia rozpuszcza się i powleka tarczę. Po wypolerowaniu powierzchnia elementu jest pokryta delikatną warstwą wosku i tłuszczu, jeżeli planujemy nanieść powłoki ochronne trzeba by powierzchnię przemyć benzyną ekstrakcyjną.
Pasty polerskie i ścierne służą do wykańczania powierzchni metalowych, mineralnych , bursztynu i innych na różne stopnie połysku. Zależnie od wielkości użytego ziarna dzielimy je na wstępne, ścierne do obróbki zgrubnej i wykańczające polerskie dające wysoki połysk lub nawet lustrzane.

Najbardziej popularna to zielona na bazie polerskiego tlenku chromu. Poleruje na wysoki połysk w zastosowaniu jest uniwersalna do: miedzi i jego stopów w tym mosiądzu i brązu, do stali węglowej, do stali narzędziowych i stopowych w tym stali inox.
Następnie pasta polerska PP-30, do ostrzejszego polerowania uniwersalna stali, mosiądzu i brązu, i stali nierdzewnych, niklu i srebra.
Biała PP-10 do wstępnego polerowania stali i metali nieżelaznych w tym felg aluminiowych.
Biało – kremowa PP-50 bardzo sucha pasta do polerowania zwierciadlanego, chyba najbardziej uniwersalna do tworzyw sztucznych, bursztynu, metali nieżelaznych takich jak: aluminium, miedzi jego stopy, stal kwasoodporna, stale uleprzane.