ściernice trzpieniowe Dremel

Ściernice do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wytwarzane są w różnych kształtach i rozmiarach. Nadają się do pracy przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, polerowania spoin i lutów. Wyśmienicie gradują zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają nawierzchnie zgrubnie oczyszczoną z wyraźnymi rysami tak jak po pilniku.

Ściernica Dremel SC541 to jeden z linii produktów z systemem szybkiej wymiany. Może jest kosztowny, ale jak podczas pracy istnieje przymus częstej zmiany ściernic to Speedclic nadaje się do tego znakomicie. Tarcza wyśmienicie nadaje się do szlifowania i wygładzania przeróżnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas pracy.

Ściernice z węglika krzemu przeznaczone są do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, granitu. Nadają się również do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki użyciu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Robota na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak prędko zużywać.

Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Wytwarzane są w różnych rozmiarach, zależnie od typu łańcucha wybieramy odpowiednią średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym wypełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie można czekać aż łańcuch będzie absolutnie tępy.