Końcówki polerskie Dremel

Końcówki polerskie Dremel

Wspomniany asortyment Dremela służy do wygładzania i względnie satynowania powierzchni. Jest to końcowy etap obróbki powierzchni, określany mianem w technice wykańczającym. W zależności od potrzeb, mają państwo do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.
Pierwszy asortyment to gumowe elastyczne końcówki polerskie Dremel . Wspaniałe do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są używane do obróbki końcowej aluminium i mosiądzu, stali konstrukcyjnej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie ceramiki, szkła i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają idealnie wszelkie zadziory, grady i szlifują rysy. Ponieważ są plastyczne nie pękają i nie kruszą się. Powinno się tylko zachowywać w pamięci uwagę, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić za często ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.
Kolejna ciekawa grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wykonany z wełny owczej o średniej gęstości. Idealny do polerowania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się dodatkowo do wygładzania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. tarcze filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej powierzchni sprawić piękne lustro.
Następna grupa to szczotki polerskie Dremel. Nie są one stricte osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod polerowanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi nadawać połysk stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wyrównać powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, wygładzanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki z mosiądzu. Nie rysują one powierzchni, bo są miękkie. Odrębna grupa to szczotki z nierdzewki. Albowiem w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne zastosowanie szczotek, o którym bardzo mało się pisze. Jest to fakturowanie drewna, lub jak kto woli postarzanie. Pracę wykonuje się wzdłuż słojów drewna. Wynik jest nader intrygujący warto spróbować.

Możliwość komentowania jest wyłączona.