Frezy do narzędzi Dremel Proxon

Frezy ze stali szybkotnącej o różnorakich kształtach. Nadają się do pracy w materiałach takich jak drzewo, różnego rodzaju plastiki i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Bardzo dobrze naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy błyskawicznie i dokładnie nacinają bruzdy profilują nawierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to nowa grupa frezów Dremela, wykonana z stali szybkotnącej. Nadzwyczaj małe główki w różnym kształcie nadają się do różnego typu prac grawerskich. Materiały obrabiane to: drewna twarde, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, stopy miedzi, aluminium.

Frezy węglikowe wykonane są z niezwykle trwałych węglików spiekanych. Dremel wyrabia je w różnych obrysach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są wielce trwałe i funkcjonalne w pracy. Nadają się do skrawania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.
Frezy węglikowe zębate Dremel, do prędkiego i ostrego usuwania materiału. Choć są nadzwyczaj trwałe to ze względu na niesymetryczne ostrza nadają się do obróbki laminatów, drewno miękkie, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.
Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w większych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wykonane z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania obrysów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można wykonywać pracę w drewno miękkie, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.