Nowe frezarki Bosch

Czołem
Trochę nowości z elektronarzędzi Bosch.
Pierwsza to nowa frezarka, która zamieni dwa wycofane produkty a mianowicie frezarkę górnowrzecionową GOF 1300 CE i frezarkę uniwersalną GMF 1400 CE.
Nowa frezarka niezależnie od wyglądu ma trochę patentów. Ergonomiczny przełącznik w uchwycie, czułą regulację głębokości frezowania w skokach, co 1/10 mm. Regulacja działa dodatkowo po zablokowaniu głębokości frezowania na szynach. Waży 12 kg, to znaczy niemało, ale biorąc pod uwagę porządny i masywny korpus oraz efektywny silnik 1600W z CE to nie powinno być problemu z obsługą. I jeszcze Bosch tak zaprojektował górną powierzchnię, że można bez kłopotu położyć ją do góry nogami i wymienić frez. Górna powierzchnia jest po prostu plaska i nie blokuje kabel. Frezarka ma dodatkowo przeźroczystą płytę ślizgową a nad frezem są lampki led, z praktyki wiem, że taki banał czasami dopomaga w robocie.
Druga maszyna to GMF 1600 CE, frezarka górnowrzecionowa z przystawką kopiującą. Korpus silnika i parametry ma takie same jak ta, co ją zaprezentowałem wyżej, do tego posiada przystawkę do kopiowania, sybkowymienną SDS. A blok frezarki da się bez problemu przekładać. Obie są pakowane w systenery L-BOXX i mają tuleję trzyszczękową na frez do drewna 8 mm i 12 mm.

Możliwość komentowania jest wyłączona.