Nowe szlifiereczki od Boscha

Kłaniam się
Tak sobie oglądałem te nowatorskie szlifierki Boscha i modyfikacyj w sumie nie jest sporo. To, co rzuca się w oczy to nowatorskie rozwiązanie guzika do blokowania tarczy, dotąd wytwarzali takie okrągłe z nieznacznie odstającą jedną połówką. Aktualnie są płaskie i dokładnie się ukrywają. W sumie to nigdy nie mieliśmy reklamacji na uszkodzenie takiego przycisku. Ale być może Bosch miał i z tego względu odmienili.

Oryginalne szlifierki kątowe zamienią prototypy klasy od 800 watów do 1400 watów. Dowolny z dziewięciu modeli ma 100 W mocy więcej niż adekwatny poprzednik i jest zaopatrzony w szczotki węglowe gwarantujące o 25% dłuższą żywotność w zestawieniu do konkurencyjnych modeli. Wysokie tempo pracy i spora żywotność pośród sprzętów tej klasy zostały uznane w niezależnych badaniach przeprowadzonych przez renomowaną niemiecką jednostkę SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH.
Dodatkowo, większy guzik blokady wrzeciona i beznarzędziowa zniana osłony tarczy zapewniają bardziej komfortową obsługę. Nowe rozwiązania techniczne wykorzystane w szlifierkach kątowych przekładają się na wymierne korzyści dla odbiorców: dłuższa żywotność szczotek węglowych obniża częstotliwość i wydatki operacji serwisowych, natomiast różnorodny pakiet zabezpieczeń daje użytkownikom pewność, że elektronarzędzie spełnia coraz wyższe wymagania w obrębie  bezpieczeństwa i higieny pracy.
Stosowanie oryginalnego przetestowanego osprzętu Bosch umożliwia osiągnąć najlepsze efekty podczas używania elektronarzędzi w pracy: cięcia kątowników i profili stalowych, rur i prętów, blach i płyt stalowych, usuwania kanałów wlewowych z odlewów z stopów kolorowych, szlifowania spawów oraz nierówności z krawędzi i kształtek. Polerowania i satynowania powierzchni utworzonych z stali nierdzewnej i kwasoodpornej ( do tego służy celowo przewidziana szlifierka Bosch GWS INOX 125 ). Na szczęście wycofana i zastąpiona mocniejszym modelem – http://blog.domtechniczny24.pl/2017/08/14/379/

Czyszczenia z rdzy i innych zabrudzeń. W dodatku, szlifierkami kątowymi Bosch można także przecinać beton i inne materiały ceramiczne, ale stosować trzeba tarcze diamentowe, można również szlifować beton ( specjalne tarcze do szlifowania betonu). Jeśli zastosujemy przystawkę na rzep plus papiery ścierne to będzie można usuwać starą farbę z powierzchni drewnianych.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.