Przeróbka wiertarki stolowej

Nie wierzyłem, że na jakość wiercenia ma faktycznie duży wpływ, nie jedynie wiertło, jego jakość, ale oraz wiertarka, a dokładniej technika wiercenia. Chodzi mi o to czy wiercimy z ręki czy na wiertarce stołowej. Ale od początku.
Chciałem wywiercić z grubsza 523 otworów o średnicy 3,5 mm w blasze stalowej 2,6mm grubości. Na początku zacząłem wiercić z ręki, ale po następnym zniszczonym wiertle zacząłem się zastanawiać nad usprawnieniem sobie produkcji. W sklepie mam: DEDRA Wiertarka stołowa DED7707 -350W i jeszcze kilka innych, ale, że ta jest najtańsza a ja potrzebowałem wiercić małym wiertłem to wziąłem tą.

Na wiertarkach stołowych da się wiercić z niewielką prędkością, ale za to z całkiem dużym posuwem i przez cały czas ten posuw jest w jednym kierunku. Zaowocowało to tym,że pojedyńczym wiertłem zrobiłem około 350 otworów bez ostrzenia! Jak wierciłem to miałem odczucie, że wiertło się wpycha w blachę i wchodzi jak w masło, jak dla mnie rewelacja? Takie wiercenie ma jednak ograniczenia, bo nie weźmiemy wiertarki stołowej na działkę i nie wywiercimy otworu w słupku ogrodzeniowym:).
Czyli wiertarki ręczne są mobilne można je wszędzie użyć, pod warunkiem, że mamy pedłużacz i prąd. Ale wiercenie łączy się z większym zużyciem wierteł. Więc wiertarka stołowa do warsztatu, a wiertarka ręczna do pozostałych robót.
Po jakimś czasie:

Tak się zdarzyło, że musiałem zrobić około 2811 otworów w blaszce 1,4mm wiertełkiem . Włączanie i wyłączanie wiertarki oryginalnym wyłącznikiem to koszmar, szczególnie jak jest mróz, ta plastykowa klapa robi się potwornie twarda. Jak się robi kilka otworów to nie ma znaczenia, ale jak trzeba precyzyjnie wywiercić kilka tysięcy to pojawia się kłopot. Dobrym wyjściem jest wyłącznik przy nodze.
Zdecydowałem sam zrobić takie coś, za nieduże pieniądze.
Kupiłem włącznik do dzwonka pokojowego, jedna duża deska jako podstawa, dwie małe: jedna podpórka pod piętę} druga pod palce, żeby noga nie wisiała w powietrzu. I trochę skóry na sam wyłącznik, kawałek przewodu wtyczka i gniazdko. A i ponieważ styki są delikatne to nie można tego wynalazku zastosować do mocnych wiertarek stołowych, moja wiertarka stołowa Dedra DED7707 ma 350W więc nie ma kłopotu.

Przełącznik jest rewelacyjny w użyciu, i pewny, w każdej chwili można go wyłączyć. Po zmontowaniu tak się prezentuje: